پنجشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۶

استاندار در شورای مشورتی سیاستگذاری قزوین:

در مدیریت شهری به نخبگانی با تخصص های متنوع نیاز داریم

استاندار قزوین گفت:در مدیریت شهری به نخبگانی با تخصص های متنوع نیاز داریم که به نوعی نمایندگان افکار عمومی نیز باشند.

به گزارش اداره روابط‌عمومی و امور بین‌المللی شهرداری قزوین، "عبدالمحمد زاهدی" دقایقی پیش در اولین نشست شورای مشورتی سیاستگذاری قزوین(شمس) که با حضوردکترعبدالعلی زاده ،مشاور عالی وزیر کشور در محل سالن جلسات شهید امامی استانداری تشکیل شده بود با بیان این مطلب افزود:شهر مانند سایر موجودات زنده حیات دارد، متولد و بیمارمی شود و نیازهایی دارد ولی تفاوت مهم اش با سایر موجودات زنده این است که اگر خوب مدیریت شود می تواند تا ابد پایدار بماند.
استاندار قزوین افزود: علاوه بر کالبد و ترکیب فیزیکی در شهرها باید به سایر نیازهای آن ها نیز توجه شود زیرا وجود شهرها بخاطر وجود انسان هاست بنابر این نوع مدیریت آن هم بایستی بر اساس نیازهای شهروندان شکل گیرد.
وی ادامه داد: انسان به عنوان یک موجود زنده چند وجهی است و علاوه بر نیازهای مادی نیازهای معنوی نیز دارد که مهم تر و متنوع تر است.
استانداربا بیان اینکه مدیریت شهری نباید نگاه تک بعدی داشته باشد،در ادامه افزود: به دلیل متنوع بودن خواست ها و سلایق انسانها و شهروندان؛در مدیریت شهری به تخصص های متنوع  در حوزه های عمران، شهرسازی، معماری،جامعه شناسی، روانشناسی اجتماعی، ادبیات، هنر و...نیاز داریم که توسط نخبگان طراحی، برنامه ریزی و اجرایی گردد.
زاهدی ادامه داد: در شورای سیاستگذاری مدیریت شهری می بایست تخصص های گوناگونی باشند که به نوعی نمایندگی افکار عمومی را نیز برعهده داشته باشند تا به عنوان رابط بین مردم درخواست ها و نیاز های آنان را نیز به برنامه ریزان و مدیریت شهری انعکاس دهند.
پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط