پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۸

نیکویه، رئیس کارگروه تخصصی امور مدیریت و حکمرانی خوب شهری شمس

اصلاح ساختار مديريت بحران از اولويت‌های مهم كارگروه مديريت و حکمرانی خوب شهری شمس است

رئیس کارگروه تخصصی امور مدیریت و حکمرانی خوب شهری شمس بازنگری در مدیریت نیروی انسانی را نیاز جدی شهرداری‌ها عنوان کرد و گفت: اصلاح ساختار مديريت بحران از اولويت‌های مهم كارگروه مديريت و حکمرانی خوب شهری است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قزوین عباس نیکویه در دومین نشست مجمع عمومی شورای مشورتی سیاستگذاری (شمس) که در سالن قائم شهرداری منطقه دو قزوین برگزار شد افزود: کارگروه مدیریت و حکمرانی خوب اساس کار خود را بر پايه مدیریت گذاشته و  مسائلی را در اولویت دارد که رضایت مردم را فراهم کند.

وی اضافه کرد: اولین اولویت این کارگروه موضوع بازنگری در مدیریت منابع انسانی شهرداری است که امروزه به یک معضل جدی در اکثر شهرداری‌های کشور تبدیل شده است.

نیکویه با بیان اینکه آموزش، بکارگیری و نگهداری نیروی انسانی در بسیاری از شهرداری‌ها رعایت نمی‌شود گفت: به منظور حل این مسئله باید شهرداری‌ها به سمت کوچک‌سازی و سبک‌کردن بدنه خود حرکت کنند.

وی مدیریت و احیای بافت فرسوده، تعیین سازوکار مناسب برای مدیریت روزآمد شهرداری، تعیین سازوکار برای مدیریت فروش زمین، ارتقای مدیریت مشارکتی و توسعه شهر الکترونیک را از دیگر اولویت‌های احصاشده در کارگروه تخصصی مدیریت و حکمرانی خوب شهری اعلام کرد.

رئیس کارگروه تخصصی امور مدیریت و حکمرانی خوب شهری از بهبود مدیریت حمل‌ونقل شهری نیز  به عنوان اولویت دیگری یاد کرد که با توجه به وضعیت ترافیک و وضعیت خیابان‌ها به یک مسئله جدی تبدیل شده و می‌توان با استفاده از نظرات و آرای نخبگان و کارشناسان برای تحقق آن چاره اندیشی کرد.

 

تصاویر مرتبط