پنجشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۸

کرمی، رئیس کارگروه تخصصی امور مالی و اقتصاد شهری شورای مشورتی شمس:

ایجاد سرمایه‌گذاری جدید و مدیریت هزینه‌ها ۲ راه مهم برای توسعه شهری است

رئیس کارگروه تخصصی امور مالی و اقتصاد شهری شورای مشورتی شمس،اقتصاد را ریشه اصلی مشکلات امروزی جامعه دانست و گفت: برای رشد و توسعه شهر، ایجاد سرمایه‌گذاری جدید و مدیریت هزینه‌ها دو راه حل مهم است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قزوین یوسف کرمی در دومین نشست مجمع عمومی شورای مشورتی سیاستگذاری (شمس) افزود: از آنچه در کارگروه قزوین+۲۰ تنظیم شده بود و در اختیار شورا قرار گرفته بود، اگر فقط پنج درصد آن محقق می‌شد، امروز شهرداری پنجاه درصد جلوتر از وضعیت کنونی بود.

وی اضافه کرد: تلاش صاحب‌نظران در اتاق‌های فکر و نشست‌های کارشناسی شمس زمانی ارزش و پیامد مثبت برای شهروندان خواهد داشت که شورای شهر با جدیت به آن عمل کرده، توضیح لازم را از کارگروه‌ها بخواهد و در اختیار شهردار قرار دهد تا مجال بروز و ظهور در عرصه اجرایی را پیدا کند؛ وگرنه شمس نیز به سرنوشت کارگروه قزوین+۲۰ مبتلا خواهد شد.

کرمی، اقتصاد را موضوعی جدی چه در زندگی فردی و چه حوزه اجتماعی دانست و افزود: اگر به طور اصولی به مسائل اقتصادی نپردازیم جامعه در معرض آسیب‌های جدی قرار می‌گیرد.

رئیس کارگروه تخصصی امور مالی و اقتصاد شهری شورای مشورتی شمس با اشاره به نشست‌های کارگروه و احصای اولویت‌ها گفت: دو موضوع در این ۱۰ مورد مشترک است که در صورت عملیاتی شدن، اثرات ماندگاری در اقتصاد خواهد داشت.

کرمی ایجاد جذابیت یرای سرمایه‌گذاری یعنی تأمین منابع لازم برای اداره شهر را یکی از این محورهای مشترک عنوان کرد و گفت: زمانی سرمایه‌گذاری موفق است که نتیجه برد-برد برای شهرداری و شهروندان از یکسو و سرمایه‌گذاران از سوی دیگر داشته باشد.

وی مدیریت هزینه‌ها را دومین محور مشترک در اولویت‌های این کارگروه عنوان کرد و گفت: شهرداری باید از نظر انضباط مالی و کاری حركت كند.

تصاویر مرتبط